התאמתו של הרכב החשמלי- ליצ'י- לצורכי האזרח האורבני הממוצע- תתקדמו לעתיד- קנו לכם רכב חשמלי- ליצ'י- טכנולוגיה עתידנית

זיהום אוויר חמור מכלי רכב המונעים באמצעות דלק- מה עושים? המגמה של השמירה על איכות כדור הארץ- קיימות, שמירה על הטבע ועל סביבה נקייה הולכת וגוברת בעשורים האחרונים. כולנו עדים לטרנד שהחל כהלך רוח והפך למגמה מועצמת וממשית שהולכת ופושטת בכל רחבי העולם.

ברור לכול, כי החל מתחילת עידן התיעוש המאסיבי של העולם המודרני, עידן שמסתמן בבנייה אין סופית של מפעלי תעשייה מזהמים ובהוספה של מספרים חסרי תקדים של כלי רכב המונעים בעזרת הבנזין בעולם- העולם הפך להיות מזוהם באופן קיצוני. המגמה שנולדה כאמור על ידי גופים הקשורים דווקא לאיכות הסביבה ושנועדה לשמור עליו – הייתה ברירת המציאות. ליצרניות הרכב התחיל להיות ברור, כי הזמן הולך ואוזל ולא רחוק היום שהאזרחים – צרכני כלי הרכב, ובפרט הפרטיים יצביעו ברגליים ויימנעו מקניית רכב יקר, מתסכל ומסכן את הבריאות…

אז מה היו השיקולים בעת התכנון של הרכב החשמלי ליצ'י? ראשית, מלכתחילה על מנת להתאים את הרכב לדרישות הממוצעות של תושבי הערים הגדולות- עוצב הרכב כך שהוא נאה קומפקטי וקטן- בעל מראה משובב ונועז. הרכב כמובן אינו מתאים למשפחות ברוכות ילדים או/ ו לנסיעות בין עירוניות. הרכב החשמלי מסוג ליצ'י- הוא רכב שנולד מתחילה ככלי תחבורתי הולם ומשובח ביותר למרחב האורבני. נקודה.

כרכב חשמלי ברור, שמעצם תכנונו ובנייתו ההתחלתית- מעצים הרכב ליצ'י את תודעת החיסכון העצומה שיש בהוצאות הכבדות והבלתי אפשריות של תחזוקת הרכב- הן בגזרת התנעת הרכב באמצעות תחנות הדלק- ומחירו הגבוה באופן משמעותי של הדלק בישראל והן בתחום הטיפולים והתיקונים השוטפים. הרכב החשמלי בנוי כך שאין בו כלל צורך בתדלוק בדלק- נפט, זאת משום שעל פי תכנונו התנעתו היא התנעה חשמלית פשוטה ביותר, רכב המותנע בקלות על ידי שקע חשמלי רגיל לחלוטין בדיוק כמו כל מכשיר חשמלי אחר- טלפון נייד, מכונת גילוח ועוד. כמו כן, הרכב החשמלי דווקא בשל היותו חשמלי כמעט שלא זקוק לטיפולים ולתיקונים קלאסיים. והרי רוב היצרנים והצרכנים כאחד מודעים לעובדה הפשוטה והמתסכלת, כי כמעט כל הביקורים הסדירים של בעלי רכבים בארץ ובעולם- במוסך הם לשם טיפולים ברכב שנובעים מפגמים ותקלות דווקא במערכות הקשורות לתדלוק ולהפעלת המנוע. לפיכך, אין ספק, כי הרכב החשמלי הוא קל יותר לתחזוקה ולרוב אינו דורש את אותן הוצאות כספיות ועלויות תיקונים וטיפולים שמגיעות לכדי סכומים כה גבוהים בשנה.

אודות המחבר