אז מי לא רוצה לא רוצה שנתקדם למכוניות החשמליות? ולמה?

משאבי הטבע- נפט, דלק ובנזין- אחד ממשאבי הטבע החשובים ביותר בעידן המודרני- החל מתקופת המהפכה התעשייתית וכמוה כל ההתפתחויות הטכנולוגיות ובראשן מפעלי התעשייה בכלל ושגשוגה של תעשיית הרכב בפרט הוא ללא ספק הזהב השחור- הנפט הגולמי. לא לחינם המדינות שהתמזל מזלן ובשטחן קיימים שדות הנפט הגדולים בעולם, הפכו ברבות השנים ליצאניות הנפט החשובות והמשפיעות ביותר, עד כי נדמה, שאזרחיהן פשוט שוחים בים של כסף.

קומפלקס מלונות ובנייני יוקרה רבי קומות נבנים שם בקצב מטורף, שמועות על עושר פומבי של ממשל ושל אזרחים מגיעות לתקשורת- והכול- בזכות הנפט הגולמי. בזכות העובדה שכולם פשוט זקוקים לו- לדלק, לבנזין.

באותו הזמן בדיוק ברוב מדינות העולם- יצרניות כלי הרכב עושות כל שביכולתן על מנת להצליח ולצאת מטבעת החנק הזאת- מבחינתן חייבים להגיע תוך מחקרים, פיתוחים והתקדמויות טכנולוגיות לשכלול מובהק ויעיל שיהווה חלופה ראויה ויעילה למכוניות הקלאסיות המותנעות נכון להיום- אך ורק על ידי הנפט- הדלק.

המחירים של חבית נפט- עלולה בכל יום ובלי התרעה מוקדמת להאמיר ולנסוק, עד כי כל הממשלים וכל אזרחי העולם בעצם שבויים כלכלית של ארגון המדינות יצאניות הנפט ( הקרטל הקרוי אופ"ק).

מחירים אלו ובפרט העובדה שאין לנו כל יכולת להתערב ולקבוע בדירוגים של מחירה של חבית נפט- לא בהווה וככל הנראה גם לא לעולם- גורמים לרוב האזרחים בעולם פשוט להמתין. להמתין בציפייה דרוכה לבשורות חסכוניות יותר והגיוניות יותר.

המכונית החשמלית מסכנת את ההון והעושר- בהתאם לכך- המכונית החשמלית שהחלה להתפתח לפני כעשור- אלא שבשנים האחרונות דווקא בשל העובדה שנושא הקיימות והשמירה החשובה במיוחד על איכות הסביבה ועל מרחבי הטבע – כולל מאגרי טבע ומשאבים יקרים- הפכה למוצר פופולרי שמהווה תקווה ובשורה צרכנית חדשה.

אם כן, אין כלל ספק, כי החיסרון הבולט והמשמעותי ביותר של המכונית החשמלית הוא פגיעה אנושה בקרטל יצרניות הנפט בעולם. מדינות אלה- פשוטו כמשמעו התעשרו, כאמור, באופן חסר תקדים מגילויו של ה"זהב השחור" בארצן, והן בוודאי לא רוצות ולא מתכננות לסגת מהישג מפואר זה.

נדמה, כי המצב הנוכחי יהיה להן נוח באופן מיוחד- כל תושבי העולם יהיו עדים לעובדה מוגמרת שלפיה הנפט עשוי לשבור שיאים חדשים במחירו. והן- רק מדינות הקרטל- ממשיכות להרוויח ולהתעשר.

חברת המכוניות החשמליות המייצרת את רכב הצעירים העירוני והמודרני- ליצ'י- סבורה, שאין סיבה שנמשיך להיות פראיירים. לפחות בתוך העיר… אפשר בהחלט להסתפק ברכב חשמלי…

אודות המחבר