מוטיבציה, אסרטיביות ותעוזה- רק ככה נצליח לקדם את עולם הרכבים החשמליים

עקרונות ודילמות בבחירת רכב– אין ספק, כי ההחלטה על קניית רכב חדש חייבת להילקח לאחר מחשבה עמוקה לגבי ההתאמה האישית של הרכב לצרכים האישיים ובמיוחד לגבי הטעם והעניין. הפרמטרים לרכישת רכב ובמיוחד אלו הנוגעים לשיקולי הדעת בעת בחירתו עשויים להיות מורכבים במיוחד.

שוק הרכבים בארץ ובעולם הוא שוק עצום ומלא אפשרויות וגוונים- הוא רווי, כידוע לכול, סוגים וסגנונות, צורות וגדלים. כך שהאפשרויות קיימות- ועל כן, הבחירה המוחלטת ברכב לקנייה חייבת להיות לאחר חשיבה עמוקה ונוקבת לגבי הצרכים הבלעדיים של בעלי הרכב העתידיים.

הרכב הוא סך הכול כלי עזר לניהול חיים נורמטיביים ונוחים בעידן המודרני. ועל כן, ככזה הוא חייב להיבחר על פי התאמה חסרת פשרות לאורח החיים, למבנה המשפחתי ולמאפייני אזור המגורים. כך ברור, שבעוד שמשפחה ברוכת ילדים תחפש רכב גדול ממדים המכיל מקומות ישיבה רבים ככל האפשר ופחות התייחסו לפאר או ליוקרה שהרכב יקרין. ככה זה כשפונקציונליות מנצחת תמיד את הסגנון. – כך רווק או זוג צעיר, לחלופין אנשים בגיל השלישי- יכולים להרשות לעצמם רכב טרנדי, מרשים ונועז- עם מקומות ישיבה מעטים יותר.

באותה מידה- מגורים בעיר מרוחקת או באזורים הדורשים נסיעות ארוכות ומורכבות מחייבים כלי רכב חזקים בעלי מנוע חזק ועוצמתי במיוחד, לעומת מגורים בסביבה אורבנית שיהלמו דווקא רכב קטן- נוח לחנייה, קליל ונוח שדווקא מהירות הנסיעה פחות נחוצה ומשמעותית- ממילא בעיר אסור לנהוג יותר מ- 40-50 קמ"ש. רכב אורבני יהיה מאופיין דווקא בסטייל, עיצוב יוקרתי וכמובן שמירה משמעותית על הימנעות מזיהום סביבתי ובמיוחד בחירה ברכב אורבנית עשויה להוות חיסכון אדיר בהוצאות המימון של הדלק. הרכב העירוני- דווקא בשל התשתית הייחודית האורבנית הרוויה בבניינים  ובאזורי טעינה נרחבים- כדאי לו להיות נועז ומלא אסרטיביות כדי להתבסס על האפשרות החשמלית.

הרכב החשמלי- החסרונות והעיכובים: ובכל זאת- כידוע, לצערנו, למרות הניסיונות הרבים ולמרות הרצון העז- עדיין לרכב החשמלי ישנם מספר חסרונות משמעותיים- ראשית, מהירות הנסיעה ברוב הרכבים החשמליים היא איטית במיוחד- לרוב עד 60 קמ"ש. מצד שני- מהירות זו תתאים בדיוק רכב אורבני… בנוסף, הרכב החשמלי מעצם הווייתו מחייב טעינה חשמלית מפעם לפעם, ולכן הוא מוגבל לנסיעה באזורים אורבניים, המאפשרים שקעי טעינה.

רכב חשמלי מסוג ליצ'י- מתאים במיוחד לנסיעה אורבנית. מושלמת. זולה.

אודות המחבר