לשאוף (ל)מכונית חשמלית- בלי בעיות של זיהום אוויר- מכונית חשמלית מדגם ליצ'י

איך אפשר לנשום אוויר ( כל כך מזוהם) בערים הגדולות? התחלואה הקשה שעשויה להיגרם עקב זיהום האוויר הקשה עד כדי מוות מעסיקה את יצרניות כלי הרכב וחברות השולטות בשוק הרכב מזה זמן רב. ברור, כי מגמת העלייה המתמדת התחומי הטכנולוגיה והתיעוש שאינה מרפה ורק הולכת ופושטת ברחבי העולם כולו- הופכת את הבעיה החמורה הזאת ל"כאב ראש" לא קטן גם לממשלים השונים בעולם. רובם ככולם פשוט מעוניינים למצוא דרך נאותה ויעילה להבטיח את המשך קיומו של התפקוד הנורמלי של אזרחי המדינה- במיוחד ללא פשרות בנושא הניידות וההתניידות ובמקביל מבלי לפגוע בניסיון לאתר את הדרך המוצלחת והמהירה ביותר על מנת לנהל את הפיתוח של כלי הרכב הבאים עם כמה שפחות אפשרות לזיהום אוויר חמור. זאת במיוחד במקביל למגמה שהולכת ומתחזקת העוסקת בשמירה על איכות הסביבה ובהימנעות החשובה מזיהום סביבתי, שעל פי כל גורם מחקרי אפשרי, מוביל אך ורק לנזקים ולפגיעות קשות ונרחבות בבריאות הציבור.

הכול מסכימים, כי הפתרון טמון בבשורה שקשורה להתנעת הרכב באופן חלופי. כלומר: במקום השימוש הקלאסי בדלק המתבסס על נפט- שימוש קלאסי שהיווה לאורך עשרות שנים – את אחד מגורמי הזיהום החמורים ביותר בעולם, ובמיוחד באזורים אורבניים ומיושבים. המחשבה הגלויה הייתה שהפתרון האמתי יגיע אך ורק כאשר תימצא חלופה ריאלית ורלוונטית לשימוש במקור אנרגיה אחר. והנה אכן, לאחרונה נולד הפתרון: המכונית החשמלית שתחדור לשווקים – תכבוש אותם ותהווה חידוש מרשים ונועז, תחליף ראוי ומשמעותי לכלי הרכב המזהמים.

לנשום לרווחה- בשורה חשמלית וידידותית לסביבה נולדה בשוק הרכבים- אין כל ספק, כי במשרדים הממשלתיים – משרד התחבורה, המשרד לאיכות הסביבה, משרד האנרגיה ומשרד הבריאות מברכים בכל פה על כינונה של המכונית החשמלית ובמיוחד על התפשטותה בארץ ובעולם. התחלואה הקשה שהיוותה גורם לא זניח במחלות לב, כלי דם, ראות וכלי נשימה- ונגרמה ללא ספק על זיהום משמעותי של כלי רכב- הייתה חייבת להיפטר ולהיפתר…

חייבים לזכור, כי עד היום ידענו, כי למעשה קיימים בעולם אך ורק שני סוגים של צורות תעינה ברכב- מנוע המופעל על בנזין- דלק, נפט (- רוב מוחלט של כלי הרכב) ומיעוט קטן של "אמיצים" שהחליטו לרכוש מכוניות היברידיות. יש בהחלט להודות ביושר, כי ההתנעה ההיברידית הייתה שלב מקדים וחשוב מאין כמוהו לבשורה העתידית האמתית- פריצת הדרך שמהווה התפתחות הרכב החשמלי.

אודות המחבר